CFR-12JB-52-1K1
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Resistance :
1.1kOhm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Datasheets
CFR-12JB-52-1K1
YAGEO CFR-12JB-52-1K1
FIXED RESISTOR, 1.1kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,