CFR-12JB-52-16K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-16K
Description
RES 16K OHM 5% 1/6W AXIAL
Max Power Dissipation :
167mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
167mW
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
16kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Published :
Lead Diameter :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Datasheets
CFR-12JB-52-16K
YAGEO CFR-12JB-52-16K
FIXED RESISTOR, 16kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,