CFR-12JB-52-130K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-130K
Description
RES 130K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
130kOhm
Max Power Dissipation :
167mW
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
HTS Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12JB-52-130K
YAGEO CFR-12JB-52-130K
FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,