CFR-12JB-52-120K
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-120K
Description
RES 120K OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
120kOhm