CFR-12GR-52-560K
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-560K
Description
RES 560K OHM 2% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
560kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12GR-52-560K
YAGEO CFR-12GR-52-560K
560kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,