CFR-12GR-52-51R
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-51R
Description
RES 51 OHM 2% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
51Ohm
Datasheets
CFR-12GR-52-51R
YAGEO CFR-12GR-52-51R
51Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,