CFR-12GR-52-43R
Mfr.Part #
CFR-12GR-52-43R
Description
RES 43 OHM 2% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
43Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
CFR-12GR-52-43R
YAGEO CFR-12GR-52-43R
43Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,