CF2JT680R
Mfr.Part #
CF2JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
990
In Stock :
990
Working Voltage :
500V
Power Rating :
2W
Surface Mount :
No
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.197Diax0.591L 5.00mmx15.00mm
Axial
ECCN Code :
EAR99
Wire
Lead Diameter :
0.8 mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
2012
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
680Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tubular
HTS Code :
Datasheets
CF2JT680R
FIXED RESISTOR, 680Ohm, Carbon Film,