CD105T125NP-101KC
Mfr.Part #
CD105T125NP-101KC
Description
FIXED IND 100UH 1.23A 350MOHM SM
Stock
232
In Stock :
232
Fixed Inductors
Current Rating (Amps) :
1.23 A
Sumida
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Series :
CD105/T125
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.409 L x 0.370 W (10.40mm x 9.40mm)
Shielding :
Unshielded
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Q @ Freq :
Type :
Product :
Power Inductors
Product Type :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.05A
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
100 µH
Features :
Height - Seated (Max) :
0.228 (5.80mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Style :
PCB Mount
Brand :
Sumida
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
CD105T125NP-101KC
CD105T125NP-101KC datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sumida stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD