CD105NP-270MC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD105NP-270MC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 1.76A 110MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
9.4mm
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Frequency - Self Resonant :
14MHz
Width :
8.9916mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
27μH
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
2.52MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Current Rating (Amps) :
1.76A
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~100°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
100°C
Max DC Current :
1.76A
Height :
5.8mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Current Rating :
1.76A
Series :
CD105
Size / Dimension :
0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
110mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Published :
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Length :
10.0076mm
Package / Case :
Nonstandard
Datasheets
CD105NP-270MC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD