CD104NP-330MC
Mfr.Part #
CD104NP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 1.26A 120MOHM SMD
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Height :
4.5mm
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Current Rating :
1.26A
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case/Size Code :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Depth :
9.3mm
Test Frequency :
2.52MHz
Published :
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Shielding :
No
Max DC Current :
1.26A
Inductance :
33μH
Size / Dimension :
0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
16.9MHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Series :
CD104
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CD104NP-330MC
Sumida Corporation CD104NP-330MC
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD