CD104NP-121KC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CD104NP-121KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 120UH 690MA 396MOHM SM
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
690mA
Operating Temperature :
-40°C~100°C
Size / Dimension :
0.394Lx0.354W 10.00mmx9.00mm
Case/Size Code :
Series :
CD104
Height :
4.5mm
ECCN Code :
EAR99
Test Frequency :
1kHz
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Shielding :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
396mOhm Max
Factory Lead Time :
12 Weeks
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
8.74MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Depth :
9.3mm
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±10%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Pbfree Code :
yes
HTS Code :
Max DC Current :
690mA
Mount :
Surface Mount
Inductance :
120μH
Datasheets
CD104NP-121KC
Sumida Corporation CD104NP-121KC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD