CA3083M96
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CA3083M96
Manufacturer
Harris Corporation
Package / Case
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
TRANSISTOR HIGH CURRENT NPN TRAN
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Harris Corporation
Product Category :
Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays
Package / Case :
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Base Part Number :
CA3083
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Collector Cutoff (Max) :
10μA
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
15V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic :
700mV @ 5mA, 50mA
Transistor Type :
5 NPN
Frequency - Transition :
450MHz
Current - Collector (Ic) (Max) :
100mA
Power - Max :
500mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce :
40 @ 50mA 3V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
150°C TJ
Datasheets
CA3083M96
Introducing Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays Harris Corporation CA3083M96 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:16-SOIC (0.154, 3.90mm Width), Base Part Number:CA3083, Mounting Type:Surface Mount, Operating Temperature:150°C TJ, CA3083M96 pinout, CA3083M96 datasheet PDF, CA3083M96 amp .Beyond Transistors - Bipolar (BJT) - Arrays Harris Corporation CA3083M96 ,we also offer NCV1413BDR2G, ZXTD4591E6TA, ZXTD6717E6TA, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.