C2012X8R2A683K125AE
Mfr.Part #
C2012X8R2A683K125AE
Description
CAP CER 0.068UF 100V X8R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Capacitance :
0.068μF
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
Boardflex Sensitive
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness :
1.4986mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Surface Mount
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated :
100V