C2012X8R2A473M125AE
Mfr.Part #
C2012X8R2A473M125AE
Description
CAP CER 0.047UF 100V X8R 0805
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±20%
Reach Compliance Code :
Unknown
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
0.047µF
Thickness :
1.4986mm
Feature :
Soft Termination
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Temperature Coefficient :
X8R
Datasheets
C2012X8R2A473M125AE
TDK Corporation C2012X8R2A473M125AE
C 0.047μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)