C2012X8R1H154K125AE
Mfr.Part #
C2012X8R1H154K125AE
Description
CAP CER 0.15UF 50V X8R 0805
Capacitance :
0.15μF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Series :
C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
ROHS3 Compliant
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Feature :
Soft Termination
Thickness :
1.4986mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
C2012X8R1H154K125AE
TDK Corporation C2012X8R1H154K125AE
C 0.15μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)