C2012X8R1E684K125AE
Mfr.Part #
C2012X8R1E684K125AE
Description
CAP CER 0.68UF 25V X8R 0805
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
0.68µF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Voltage - Rated :
25V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
C2012X8R1E684K125AE
TDK Corporation C2012X8R1E684K125AE
C 0.68μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)