C2012X8L1E475K125AE
Mfr.Part #
C2012X8L1E475K125AE
Description
COMMERCIAL GRADE SOFT TERMINATIO
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
4.7μF
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
X8L
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
TDK Corporation C2012X8L1E475K125AE
C 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)