C2012X7T2E473M125AA
Mfr.Part #
C2012X7T2E473M125AA
Description
CAP CER 0.047UF 250V X7T 0805
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Height :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Multilayer :
Temperature Coefficient :
X7T
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Characteristics Code :
X7T
Width :
1.25mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.047µF
Tape and Reel (TR)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Length :
2mm
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
C2012X7T2E473M125AA
TDK Corporation C2012X7T2E473M125AA
C 0.047μF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)