C2012X7S2A334M125AB
Mfr.Part #
C2012X7S2A334M125AB
Description
CAP CER 0.33UF 100V X7S 0805
Stock
2
In Stock :
Ceramic Capacitors
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Tolerance :
±20%
Case Code (Imperial) :
0805
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Voltage - Rated DC :
100V
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Published :
2012
Length :
2mm
Weight :
5.499807mg
Capacitance :
0.33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Characteristics Code :
X7S
Tape and Reel (TR)
Thickness :
1.4478mm
Height :
1.25mm
Multilayer :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
X7S
Case Code (Metric) :
Composition :
Ceramic
Depth :
1.25mm
C
Datasheets
C2012X7S2A334M125AB
TDK Corporation C2012X7S2A334M125AB
C 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X7S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)