C2012X7S2A224M085AB
Mfr.Part #
C2012X7S2A224M085AB
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7S 0805
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Series :
C
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Capacitance :
0.22µF
Tolerance :
±20%
Termination :
SMD/SMT
Surface Mount
Length :
2mm
Pbfree Code :
yes
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Height :
1.25mm
Published :
Depth :
1.25mm
Multilayer :
2
Weight :
5.499807mg
Temperature Characteristics Code :
X7S
Thickness :
990.6μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C