C2012X7R1E104K/1.25
Mfr.Part #
C2012X7R1E104K/1.25
Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
25V
REACH SVHC :
Unknown
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
0.1μF
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
2
Tolerance :
±10%
Thickness :
990.6μm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm