C2012X7R1C155M125AB
Mfr.Part #
C2012X7R1C155M125AB
Description
CAP CER 1.5UF 16V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Published :
yes
Height :
1.25mm
Weight :
5.499807mg
EAR99
Depth :
1.25mm
Thickness :
1.4478mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Mount :
Surface Mount
HTS Code :
Capacitance :
1.5μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
X7R
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±20%
Length :
2mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm