C2012X5R2E102K085AA
Mfr.Part #
C2012X5R2E102K085AA
Description
CAP CER 1000PF 250V X5R 0805
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Tolerance :
±10%
Published :
Capacitance :
1000pF
Length :
2mm
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
28 Weeks
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
yes
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
250V
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Height :
0.85mm