C2012NP02W471J060AA
Mfr.Part #
C2012NP02W471J060AA
Description
CAP CER 470PF 450V NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
High Temperature
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated DC :
450V
C
Height :
600μm
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Weight :
5.499807mg
Surface Mount, MLCC
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Case Code (Metric) :
Thickness :
762μm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
470pF
Datasheets
C2012NP02W471J060AA
TDK Corporation C2012NP02W471J060AA
C 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)