C2012JB1V105M085AB
Mfr.Part #
C2012JB1V105M085AB
Description
CAP CER 1UF 35V JB 0805
Capacitance :
1μF
Temperature Coefficient :
JB
Published :
Temperature Characteristics Code :
JB
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
EAR99
Feature :
Low ESL
Thickness :
939.8μm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Width :
1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
HTS Code :
Length :
2mm
Voltage - Rated DC :
35V
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Dielectric Material :
Height :
0.85mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
C2012JB1V105M085AB
TDK Corporation C2012JB1V105M085AB
C 1μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)