C2012JB0J226M125AC
Mfr.Part #
C2012JB0J226M125AC
Description
CAP CER 22UF 6.3V JB 0805
Stock
606
In Stock :
606
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Feature :
Low ESL
Case Code (Metric) :
2012
Published :
2010
Thickness :
1.4478mm
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
JB
Temperature Characteristics Code :
JB
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
0805 (2012 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
6.3V
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±20%
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
22µF
Height :
1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
C2012JB0J226M125AC
TDK Corporation C2012JB0J226M125AC
C 22μF Ceramic Capacitor ±20% JB 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)