C2012CH2W391K060AA
Mfr.Part #
C2012CH2W391K060AA
Description
CAP CER 390PF 450V CH 0805
Thickness :
762μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Length :
2mm
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
CH
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Temperature Characteristics Code :
CH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Width :
1.25mm
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Height :
600μm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated DC :
450V