C2012CH2W391J060AA
Mfr.Part #
C2012CH2W391J060AA
Description
CAP CER 390PF 450V CH 0805
Height :
600μm
Voltage - Rated DC :
450V
Temperature Characteristics Code :
CH
Tolerance :
±5%
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Case Code (Metric) :
Multilayer :
yes
Thickness :
762μm
JESD-609 Code :
e3
Width :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
0805 (2012 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
CH
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Capacitance :
390pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Datasheets
C2012CH2W391J060AA
TDK Corporation C2012CH2W391J060AA
C 390pF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)