C2012CH2W332K125AA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C2012CH2W332K125AA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3300PF 450V CH 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Ceramic Capacitors
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3300pF
Termination :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Mount :
Surface Mount
Multilayer :
yes
Series :
C
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Case Code (Imperial) :
Thickness :
1.4478mm
Tolerance :
±10%
Temperature Characteristics Code :
CH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
CH
Composition :
Ceramic
Length :
2mm
Height :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
450V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
C2012CH2W332K125AA
TDK Corporation C2012CH2W332K125AA
C 3300pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)