C2012CH2W102J060AA
Mfr.Part #
C2012CH2W102J060AA
Description
CAP CER 1000PF 450V CH 0805
Stock
978
In Stock :
978
Thickness :
762μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
20 Weeks
EAR99
Width :
1.25mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Length :
2mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
1000pF
Published :
2012
Tolerance :
±5%
Height :
600μm
Temperature Coefficient :
CH
JESD-609 Code :
e3
Thickness (Max) :
0.030 0.75mm
Case Code (Metric) :
2012
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Multilayer :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
450V
Temperature Characteristics Code :
CH
2
Datasheets
C2012CH2W102J060AA
TDK Corporation C2012CH2W102J060AA
C 1000pF Ceramic Capacitor ±5% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)