C2012CH2E182J125AA
Mfr.Part #
C2012CH2E182J125AA
Description
CAP CER 1800PF 250V CH 0805
Temperature Coefficient :
CH
HTS Code :
Thickness :
1.4478mm
Temperature Characteristics Code :
CH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height :
1.25mm
Tolerance :
±5%
Length :
2mm
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
1800pF
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Composition :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated DC :
250V