C2012CH2A822K125AA
Mfr.Part #
C2012CH2A822K125AA
Description
CAP CER 8200PF 100V CH 0805
Ceramic Capacitors
Composition :
Ceramic
Height :
1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
8200pF
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
CH
Temperature Characteristics Code :
CH
JESD-609 Code :
e3
Multilayer :
yes
Length :
2mm
Thickness :
1.4478mm
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated DC :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
C2012CH2A822K125AA
TDK Corporation C2012CH2A822K125AA
C 8200pF Ceramic Capacitor ±10% CH 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -25°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)