C2012C0G2W332J125AE
Mfr.Part #
C2012C0G2W332J125AE
Description
CAP CER 3300PF 450V C0G/NP0 0805
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
450V
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Capacitance :
3300pF
Feature :
Soft Termination
Published :
TDK Corporation C2012C0G2W332J125AE
C 3300pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)