C2012C0G2W151J060AE
Mfr.Part #
C2012C0G2W151J060AE
Description
CAP CER 150PF 450V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
Published :
Voltage - Rated :
450V
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
20 Weeks
Capacitance :
150pF
Datasheets
C2012C0G2W151J060AE
TDK Corporation C2012C0G2W151J060AE
C 150pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)