C2012C0G2E472J125AE
Mfr.Part #
C2012C0G2E472J125AE
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 0805
Stock
329
In Stock :
329
Capacitance :
4700pF
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
20 Weeks
Thickness (Max) :
0.059 1.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
2015
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
C0G NP0
Voltage - Rated :
250V
Series :
C
Datasheets
C2012C0G2E472J125AE
TDK Corporation C2012C0G2E472J125AE
C 4700pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)