BW-N30W50+
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BW-N30W50+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
N-Type In-Line Module
Datasheet
Download
Description
FXD ATTEN /N / 30DB 50W ROHS
Stock
18
In Stock :
18
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
Attenuators
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Frequency Range :
0 Hz ~ 18 GHz
Power (Watts) :
50W
Product Status :
Active
Package :
Box
Product Category :
Attenuators - Interconnects
Operating Temperature Range :
- 55 C to + 100 C
Subcategory :
Attenuators
Attenuation Value :
30dB
Package / Case :
N-Type In-Line Module
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
Impedance :
50 Ohms
Length :
114.3 mm
Product Type :
Connectorized Attenuators
Gender :
Male / Female
Power Rating :
50 W
Brand :
RoHS :
Details
Connector Type :
N
Datasheets
BW-N30W50+
Mini-Circuits BW-N30W50+
0 Hz ~ 18 GHz 30dB N-Type In-Line Module 50 Ohms