BU-2929-M-72-2
Mfr.Part #
BU-2929-M-72-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"
Product Category :
Current Rating (Amps) :
20A
Type :
Patch Cord
Current Rating :
20A
Cable Length :
72.0 1828.80mm
1st Connector :
Banana Plug, Single
Wire Gauge :
18 AWG
2nd Connector :
Banana Plug, Single
Stacking Method :
Vertical Stacking (Both Connectors)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Configuration :
Banana to Banana
Connector Type :
PLUG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Material - Insulation :
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Connector Type B :
PLUG
Contents :
1 Lead, Red
Wire/Cable Gauge :
18 AWG
Voltage - Rated :
3000V 3kV