BU-2020-A-48-0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BU-2020-A-48-0
Manufacturer
Mueller Electric Co.
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
Stock
7
In Stock :
7
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Product Category :
Wire/Cable Gauge :
20 AWG
Wire/Cable Type :
Hook-Up Wire
Current Rating :
10A
Current Rating (Amps) :
10A
REACH SVHC :
Unknown
Type :
Patch Cord
Wire Gauge :
20 AWG
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
BU
Stacking Method :
Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
Cable Length :
48.0 1219.20mm
2nd Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
Color :
Black
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable
Lead Length :
1.2M
Factory Lead Time :
3 Weeks
Configuration :
Banana to Banana
Contents :
1 Lead, Black
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Material :
Copper
Voltage - Rated DC :
300V