BU-2323-10-60-2
Mfr.Part #
BU-2323-10-60-2
Manufacturer
Mueller Electric Co.
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"
Stock
99
In Stock :
99
Manufacturer :
Mueller Electric Co.
Product Category :
Published :
2013
Lead Length :
1.52m
Stacking Method :
Front Stacking (Both Connectors)
Series :
Coolflex45
Wire Gauge :
10 AWG
Contents :
1 Lead, Red
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Color :
Red
Voltage - Rated :
600V
Material - Insulation :
Silicone
1st Connector :
Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed - Retractable
Type :
Patch Cord
Wire/Cable Gauge :
10 AWG
Factory Lead Time :
3 Weeks
Voltage - Rated DC :
600V
Connector Type A :
PLUG
Current Rating :
45A
Connector Type B :
PLUG
Current Rating (Amps) :
45A
Cable Length :
60.0 1524.00mm