BSM25GD120DN2E3224BPSA1
Mfr.Part #
BSM25GD120DN2E3224BPSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LOW POWER ECONO AG-ECONO2A-211
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Transistors - IGBTs - Modules
Power - Max :
200 W
Mounting Type :
Chassis Mount
Supplier Device Package :
AG-ECONO2B
Series :
Package :
Tray
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Input :
Standard
Current - Collector Cutoff (Max) :
800 µA
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200 V
Product Status :
Not For New Designs
Configuration :
Full Bridge
Product :
IGBT Silicon Modules
NTC Thermistor :
No
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
3V @ 15V, 25A
IGBT Type :
Package / Case :
Module
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Input Capacitance (Cies) @ Vce :
1.65 nF @ 25 V
Current - Collector (Ic) (Max) :
35 A