BFCN-152W-75+
Mfr.Part #
BFCN-152W-75+
Manufacturer
Mini-Circuits
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Description
LTCC BAND PASS FILTER, 950 - 197
Manufacturer :
Mini-Circuits
Product Category :
Ceramic Filters
RoHS :
Details
Bandwidth :
1.02 GHz
Frequency Range :
950 MHz to 1970 MHz
Brand :
Mounting :
SMD/SMT
Filter Type :
Band Pass
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Termination Style :
SMD/SMT
Mounting Type :
Surface Mount
Product :
Band Pass Filters
Frequency :
1.46GHz Center
Maximum Operating Temperature :
+ 100 C
Product Status :
Active
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Impedance :
75Ohm
Product Type :
Signal Conditioning
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Type :
LTCC
Insertion Loss :
2.5dB
Subcategory :
Filters
Packaging :
MouseReel
Series :
Package :
Tape and Reel (TR)
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Product Category :
Signal Conditioning
Datasheets
BFCN-152W-75+
Introducing Ceramic Filters Mini-Circuits BFCN-152W-75+ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Bandwidth:1.02 GHz, Package / Case:1206 (3216 Metric), 3 PC Pad, Mounting Type:Surface Mount, Type:LTCC, BFCN-152W-75+ pinout, BFCN-152W-75+ datasheet PDF, BFCN-152W-75+ amp .Beyond Ceramic Filters Mini-Circuits BFCN-152W-75+ ,we also offer LFCV-45+, BFCG-162W+, LFCG-1000+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.