BB-MDR-10-5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB-MDR-10-5
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC CONVERTER 5V 10W
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
Type :
Enclosed
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Minimum Load Required :
No
Brand :
B+B SmartWorx
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
B+B SmartWorx
Efficiency :
77%
Current - Output (Max) :
2A
Mounting Type :
DIN Rail
Series :
MDR-10 (10W)
Approvals :
CB, CE, cULus, TUV
Voltage - Output 3 :
Subcategory :
AC-DC Power Supply
Feature :
DC Input Capable, Universal Input
RoHS :
Details
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension :
3.94Lx0.89W x 3.54 H 100.0mmx22.5mmx90.0mm
Features :
Voltage - Output 4 :
Factory Lead Time :
4 Weeks
Approval Agency :
CB, CE, cULus, TUV
Power (Watts) :
10W
Applications :
ITE (Commercial)
Product Category :
DIN Rail Power Supplies
Voltage - Isolation :
3kV
Voltage - Output 1 :
5V