BB-MDR-10-24
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
BB-MDR-10-24
Manufacturer
Advantech
Description
AC/DC CONVERTER 24V 10W
Manufacturer :
Advantech
Product Category :
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 4 :
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
10W
Efficiency :
84%
Size / Dimension :
3.94Lx0.89W x 3.54 H 100.0mmx22.5mmx90.0mm
Voltage - Output 2 :
Approvals :
CB, CE, cULus, TUV
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Output 3 :
Operating Temperature :
-20°C~70°C With Derating
Number of Outputs :
1
Factory Lead Time :
4 Weeks
Mounting Type :
DIN Rail
Series :
MDR-10 (10W)
Current - Output (Max) :
420mA