B82723J2501N001
Mfr.Part #
B82723J2501N001
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 56MH 500MA 2LN TH
Common Mode Chokes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
500mA
Series :
B82723
Approval Agency :
ENEC, UR, VDE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated AC :
250V
Inductance @ Frequency :
56mH @ 10kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Lines :
2
Packaging :
Tray
Size / Dimension :
1.102Lx0.591W 28.00mmx15.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height (Max) :
1.201 30.50mm
DC Resistance (DCR) (Max) :
2.1Ohm Typ
Package / Case :
Vertical, 4 PC Pin
Datasheets
B82723J2501N001
EPCOS (TDK) B82723J2501N001
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD