B82477D4104M000
Mfr.Part #
B82477D4104M000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 100UH 1.35A 280 MOHM
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Inductance :
100μH
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
1.35A
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
B82477D4
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.335 8.50mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
280mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
B82477D4104M000
EPCOS (TDK) B82477D4104M000
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD