B82477C6333M603
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
B82477C6333M603
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
DUAL INDUCTOR 12.5X12.5X10.5MM 3
Stock
328
In Stock :
328
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Arrays, Signal Transformers
Shielding :
Shielded
Current Rating - Series :
3.3 A
Qualification :
AEC-Q200
Product Type :
Coupled Inductors
Package / Case :
Nonstandard
Series :
B82477C6
DC Resistance (DCR) - Parallel :
34.5mOhm Max
Packaging :
MouseReel
Inductance - Connected In Parallel :
33 µH
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
RoHS :
Details
Inductance - Connected In Series :
132 μH
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) - Series :
138mOhm Max
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Ratings :
AEC-Q200
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Current Saturation - Series :
2.6 A
Product Category :
Coupled Inductors
Current Saturation - Parallel :
5.2 A
Tolerance :
±20%
Height :
0.413 (10.50mm)
Size / Dimension :
0.492 L x 0.492 W (12.50mm x 12.50mm)
Number of Coils :
2
Datasheets
B82477C6333M603
EPCOS (TDK) B82477C6333M603
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD