B82462G4154M000
Mfr.Part #
B82462G4154M000
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 150UH 380MA 1.05OHM SM
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
330mA
Size / Dimension :
0.248Lx0.248W 6.30mmx6.30mm
Series :
B82462G4
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
380mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
150μH
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
1.05Ohm Max
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
B82462G4154M000
EPCOS (TDK) B82462G4154M000
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD