B81122C1152M
Mfr.Part #
B81122C1152M
Description
CAP FILM 1500PF 20% 250VAC RAD
Lead Pitch :
10.0076mm
Voltage - Rated AC :
250V
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
20%
Width :
4mm
Termination :
PC Pins
Package / Case :
Radial
Packing Method :
Ammo Pack
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1200V
Terminal Shape :
Wire
Voltage Rating - AC :
250V
Height :
9mm
Applications :
EMI, RFI Suppression
Features :
Capacitance :
1.5nF
Lead Spacing :
0.394 (10.00mm)
Series :
B81122(LS 10MM)
Voltage Rating - DC :
Terminal Pitch :
10mm
Ratings :
Length :
13.0048mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
8.9916mm
Max Operating Temperature :
100°C
Mounting Type :
2
HTS Code :
Lead Length :
6mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 250, SAFETY CLASS Y2
Size Code :
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C