B81122C1102M
Mfr.Part #
B81122C1102M
Description
CAP FILM 1000PF 20% 250VAC RAD
Voltage - Rated DC :
2.5kV
Number of Pins :
Max Operating Temperature :
100°C
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Terminal Pitch :
10mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Reach Compliance Code :
Unknown
Height :
9mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Dielectric Material :
Polypropylene
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
8.9916mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated AC :
250V
Capacitance :
1nF
Width :
4mm
Custom Capabilities :
Closer Tolerances on Request
Tolerance :
20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Lead Length :
6mm
Radial
Size Code :
Flammability Rating :
UL94 V-0
Lead Free :
Lead Free
Termination :
PC Pins
Length :
13.0048mm